DOqkaSimptomat e shtatzanis23.11.2011 11:03

 dua te di se cilat jane simptomat e shtatzanis dhe dua qe me tregoni me gjeresisht per rreth simptomave te shtatzanis

Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: Simptomat e shtatzanis24.11.2011 14:21Si sipmtom i pare i shtazenesise eshte qe te ju vonohen menstruacionet ( nese deri ateher I keni pasur te rregullta). Me vone kah java e peste e shtzenesie fillojne te ju fryhen gjijte, te ju fryhet barku, te ju cregullohet tretja( vjellja, mundimi prej ushqimeve te caktura, prej erave te caktuara, konstipimi, ndjenja e lodhjes e te tjera). Por nese doni te perdeftoni shtazenesine, me sakte , eshte qe nje jave psai qe ju kane vonuar menstruacionet, te beni testin qe perdefton shtazenesine. Testi blehet ne barnatore. Vlerëso
donaRE: Simptomat e shtatzanis01.05.2012 22:12desha ta dijejom 4dit para kohes se menstracioneve dhe kom mundim jo krejt kohen por ne mbremje amo me heret jo veq sonte ma shum,mirpo une kom pas mundim edhe kur kan dasht mem ardh menstracionet gjith jo shum...kete her prej fillimit mu ka fry barku dhe para 2dit me dhem dhe gjoksi...e keto jan qe me ndodhin edhe kur dojn mem ardh menstracionet...a ka mundsi qe te jem shtatzan?
LinaRE: Simptomat e shtatzanis02.04.2013 15:52Ju lutem me ketheni pergjigjen un kam pas abort qe 1 vit e dy muj dhe po tentoj te mbes shtazane po spo kam rrezolltat me 9 mars i kom pas edhe kam tentu te mbes shtazane me 25 kam pas pak gjak edhe sod me 2 pak si te kaft qka dan me than ju lutem me ketheni pergjigjee
LindaRE: Simptomat e shtatzanis06.06.2013 13:18Pershendetje un para nje jave kam provuar per shtatzani te dyt kam pak dhimbje te lehra barku po mendoj esht heret po mos ndoshta me vin periodet?
lizaRE: Simptomat e shtatzanis01.09.2013 20:55pershendetje doja tju bej nje pyetje un periodat e fundit i kam pas ne daten 16 gusht dhe fillova te bej sex te pa mbrojtur ne daten 30 gusht a mund te kem ngelur shtatzan?
miaRE: Simptomat e shtatzanis22.09.2013 22:09dr.hatije doja te ju pyes kam be ivf por si mund ta kuptoj se a jam shtatezene para se me bo test pas dites se tret pe vjen te vjell nganje her vjelli po jo shum kam disa dhimbje te barkut po jo si te mestruacioneve barkune kam te fryer te lutem me trego sot eshte dita 7 te lutem me informo sa me shpejt te pershendes

miaRE: Simptomat e shtatzanis23.09.2013 01:09ju lutem me ktheni pergjgje dhe pas kesaj periudhe si mund me ndihmoni se ne njihemi pakashum po me von do ju informoj
RE: Simptomat e shtatzanis17.10.2013 13:42jam nje grua 43 vjeqare kam bere fekondim artificial IVF dhe dua te di per shenjat e para se nuk me pritet deri javen tjeter per test ju faleminderit pres pergjigje sa me te shpejte
eraRE: Simptomat e shtatzanis24.10.2013 23:11kam dhembje barku sot e kam pas me me ardh periodat por ssi as1her ishin ngjyr kaf e leht dhe i trash jo leng ju lutem me tregoni a mund te jem shtatzene
bonaRE: Simptomat e shtatzanis13.11.2013 17:45Pershendetje e kam kohen e mestroacioneve mirpo kum kam gjakderdhje ne mengjes kisha nje pik dhe aq,por barku me dhem mjedisi dhe jam si e lodhet a ka mundesi qe tjem shtatzen?
lili RE: Simptomat e shtatzanis05.01.2014 19:39pershendetje desha tjav boj ni pyte un kam ber sex dhe ni dit masi qe e kam ber mestracionet me kan ardhur nekoh dhe nermale desha ta di a kam munder te ngel shtatzan ? ju lutem mu pergjigjni
RE: Simptomat e shtatzanis28.01.2014 16:36Artina periodat i kam pas me 18.12.2014 dhe mu kan vonu sod data 28 menghes kam pas vjellje dy het urinoj shpesh qka munet me qen me informoni
JetaRE: Simptomat e shtatzanis15.04.2014 15:05Mirmrama kom pas abort para 5 muajve,tash po provoj me mbet prap edhe 5 dit e kom kohen e ciklit kom dhimje gjoksi me shum ne Anen e majt a mos Jom shtatzan.pres pergjigje
besaRE: Simptomat e shtatzanis16.04.2014 17:32pershenetje deshta tju pys ju lutem. une jam shtazan ne muajn e 2 dhe kam te vjella dhimbje koke qdo dit . ju lutem me thuni sa zgjasin te vjllat dhe a mund te perdor ilaqe .
bukiRE: Simptomat e shtatzanis17.04.2014 03:44a ka mundesi te mbes shtatzane nese kam marrdhanje vetem nje here gjate muajit
kam kaluar kater dite kohen e menstruacioneve
danaRE: Simptomat e shtatzanis19.04.2014 06:53Prsh quhem dana para nje viti kam humb dy beba njerin 4.muajsh tjetrin nje muajsh.me te dytin u bera aparacjon sepse ishte jasht mitre.tani kam 9muaj psuz.tani po tentoj te ngem shtatzan,kam nje muaj qe tentoj ama kam pak dhimbje fundit te barkut jam si me te vjella jam e lodhur vall ajam shtatzan.. Respekt.

hanaRE: Simptomat e shtatzanis24.05.2014 07:25Prsh desha qe te di se a esht ne rregull qe te vonojn mestracionet qe esht shenj e te ngelurit shtatzen ,por ne cdo 2 dit kur kam te bardha kam nje hije si ngjyr pembe a mund te jem shtatzen dhe a mundt te jet shtatzania e suksesshme.
flm per mirkuptimin.
lindaRE: Simptomat e shtatzanis27.05.2014 03:53jom linda nga mitro kam 2 femij menstruacionet i kom pas me 13 prill tash po i pres po nuk me kan ardh a ndodh te mbetem shtatzane ju lutem me kthe pergjigje sa me shpejt


ritaRE: Simptomat e shtatzanis28.05.2014 10:43jam rita kam nevoj qe te me ndimoni jam e martume qe 4 vite fmi skemi po qdo muj mujoret ikam pas 1 jav para me kan ardh e ne ket muj mukan vonu 1jav e testin ekum provu meka dal negativ po kam dhimbje barku e gjoks te fort nuke di sa asht e sakt qe nuk me vin as testi nukme tregon ajom shtatzon kemi shum deshir te kemi femi jetoj ne zvicer ju perdhendet rita
ArtaRE: Simptomat e shtatzanis13.06.2014 05:48Pershendetje e nderuar kam nje pyetje pe rju nese ka mundesi te me pergjigjeni un perioden e fundit e kom pas me 26 ndersa tani me eshte i 13,por ne perioden e fundit un e kom pas ngjyre kafe dhe kom pas shum pak 2 dite,tani kam marramndje kokdhimbje dhimbje gjokesi a eshte kjo qe un mundem te jem shtatzen flm per mirkuptim.
Majlinda RE: Simptomat e shtatzanis15.06.2014 08:01Pershendetje kam dy muaj qe dua te mbetem shtazane ...doja te dija a mund te kem ngel shtazane periodat I kam ne Daten 17 bej muajin por Mua zakonisht peridotat me vin rregullisht nje her ne nje 25 dit por kam 4 qe nuk me kan ardhur ndjej vetem dhimje barku ndonje her kam dhimje sikur do me vin ato por ndonje gje tjeter nuk ndjej as dhimje gjoksi as marrje mendesh ...
jonaRE: Simptomat e shtatzanis23.06.2014 04:23pershendetje un kam nje femije dhe po tentoj per te dytin po asnje rezultatn kam 7 muaj jam vizituar te gjinekologu me thot qe jeni mir po un ciklin e kam ne rregullt me vin ne daten e caktuar se di cfar te bej me jepni nje pergjigje cfar te bej
LiriaRE: Simptomat e shtatzanis28.06.2014 01:30Pershndetje jame nje 26 vjeqare edhe kam bo dy jave mas mbarimit te ciklit edhe kam ber sekse edhe ka qe 6 dite jame shum stresume nuk di edhe qdo her i mbaj mendjen tek shtatzania edhe pse nje here se kam momentin qe te jes shtatzan nuk kam gjum ne sy qe nje jave ju lutem ma kthen pergjigjen .
AjlaRE: Simptomat e shtatzanis09.07.2014 20:36Prsh. Deshta te di dicka... qe nga menstruacionet e fundit me dat 21 maj nuk kam me menstruacione,por ka 2 jav per afersisht qe kam: gjoks te fryr dhe te ndjeshem, bark te fryr, urinim te shpesht, lodhje jo dhe aq. Bera test para disa diteve: negativ. Gjithashu mensruacionet i kam te cregullta. A ka mundesi te jem shtatezene ?? Faleminderit!:)
lindaRE: Simptomat e shtatzanis16.07.2014 08:51prsh doktorresh,kam qe dy muaj me jan vonuar mestracionet.amo si shenj e ndjej lodhejen dhe gjumin tjeter as ni shej nuk kam mund te me ktheni pergjigje
ArtaRE: Simptomat e shtatzanis13.08.2014 01:12Pershendetje
A mund ta di a jam
Shtatzane , pas nje muaji kisha dy dite gjakderdhje me ngjyre Shum te kuqe te qelur, me vjen me vjell, barku me esht fryer, gjoksi, bera nje test dhe negativ, ta petseris prap ?
JETARE: Simptomat e shtatzanis31.08.2014 14:04PERSHENDETIJE KA QE DY VJET QE KAM PAS ABORT DHE TASH SPO MUJ ME NGEL SHTATZAN ,MESTRACIONET I KM NE REGULL POR MUAJN E FUNIT PO MJAN VONO THUJ SE NJE JAV KU MUND TJET PROBLEMI QE SMUNDI ME NGEL SHTATZAN,CILI FAKTOR ASH MA I RENDSISHEM PER MOS NGELJEN SHTATZAN JU LUTEM ME JEPNI PERGJIGJE,ME RESPEKT JETA
amireRE: Simptomat e shtatzanis08.10.2014 08:12Pershendetje kam 21vjeqare deshta me dit a Jan Qito simtome shtatzanis po kam Temperatur ndjenje per vjellje barku pom shtrengon ju lutem kthemna ni pergjigje klm

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.