si te trashem per nje koh te shkurtersi te trashem per nje koh te shkurter18.11.2011 10:57

pershendetje   une jam 13 vjeqare i kam vetem 31 kg kurse gjatesia ime eshte 1m 51 cm ju lutem te me shenoni nje recete se si te shendoshe per nje kohe te shkurter sepse ndihem me veten si rosaku i vogel i shemtuar,andaj deshiroj qe sa me shpejt ti fitoj kilet e duhura.nuk kam fare oreks etj ju lutem me ndihmoni sa me shpejt

Dr. Agron Rexhepi - Ekspert i nukjevet RE: si te trashem per nje koh te shkurter14.12.2011 12:58-          Nėse I krahasojmė tė dhėnat e juaja me moshatarėt tuaj kosovarė (lartėsia trupore=1588.7 mm; pasha=47.2 kg) del se ju edhe nė peshė trupore e edhe nė lartėsi trupore keni njė ngecje tė vogėl. Sidoqoftė kėtu nuk ka vend pėr shqetėsim, pėr arsye se ju veē se jeni nė fazėn e vrullshme tė rritjes dhe zhvillimit tuaj. Ajo ēka varet nga ju ėshtė qė tė keni tri racione tė plota ushqimi dhe dy shujta ndėrmjetėse, sepse vetėm nė kėtė mėnyrė do tė mund tė shtoni peshėn tuaj (duke e rritur energjinė tuaj hyrėse).  Mos kėrkoni receta ēudibėrėse, ju mjafton qė nė tryezė tė keni ushqim tė larmishėm, i cili sigurisht se do t’i kėnaq kėrkesat e trupit pėr makro dhe mikronutrientė. Dr.Sci. Agron M. Rexhepi – mjek i sportit dhe nutricionist  Vlerëso
VajzaemerziturRE: si te trashem per nje koh te shkurter02.05.2012 19:28pershendjetje jam 17 vjeqare kam 47 kilo te gjith me therasin te holl mirpo do te doja te shtoja ni pesh 60kg. sepse e ndjej veten shum te holl ju lutem doktor me ndihmoni
RE: si te trashem per nje koh te shkurter06.05.2012 15:59pershendetje un nuk kam fare oreks nganjeherr e teproj duke ngren po fare sme ben mir nuk ka asnje efekt qe te shtoj ne pesh qka mund te bej
RE: si te trashem per nje koh te shkurter06.05.2012 16:00pershendetje un nuk kam fare oreks nganjeherr e teproj duke ngren po fare sme ben mir nuk ka asnje efekt qe te shtoj ne pesh qka mund te bej
sitetrashemRE: si te trashem per nje koh te shkurter24.05.2012 22:48pershendetje jam 16 vjeqare pesha 45 kg nese bon me dit qysh me u trash per nje kohe te shkurt
Faleminderit per mirkuptim
NinaRE: si te trashem per nje koh te shkurter27.06.2012 13:05Si te tashem pasi e gjate jam 1.74 ndersa kam vetem 50 kg
gjilanRE: si te trashem per nje koh te shkurter15.07.2012 01:00pershendetje une jam 19 vjeqare i kam vetem 40 kg kurse gjatesia ime eshte 1m 51 cm ju lutem te me shenoni nje recete se si te shendoshe per nje kohe te shkurter sepse ndihem me veten si rosaku i vogel i shemtuar,andaj deshiroj qe sa me shpejt ti fitoj kilet e duhura.un ha ushqim shpesh amo nuk ha shum etj ju lutem me ndihmoni sa me shpejt qe te mundeni
RE: si te trashem per nje koh te shkurter25.07.2012 14:23jam shume shume e dobet urgjent kam nevoje per te mar peshe.
LindaRE: si te trashem per nje koh te shkurter07.08.2012 22:14si te trashem Ju lutem te me ndihmoni jam ne hall te madh jam shum e dobet ikam 45 kg jam e gjat 1, 69 kshtu buk nuk ha me rregull nuk me hahet edhe shum jam komplekse shum merzitna ju lutem me kshilloni diqka qfar te bej qfar ushqimi te ha dua sa ma shpejt te shtoj kille Kaloni mir.
19.08.2012RE: si te trashem per nje koh te shkurter19.08.2012 12:27pershendetje une jam 13 vjeqeare jam e dobt kam qen ne spital me kan then se i ke zorret e ngushta dhe duhesh te hash buk te kallamocit por mundem te haj sepse nuk me ben mir. Kur kam qen te nje mjek tjeter me ka treguar krejt ka rrejdh kjo semundje dhe mbesin xhuxha por te une eshte quditur se jam e gjat 1.68 metra dhe i kam 45 kile por jam e domt dhe kam shum deshir ti shtoj disa kile por nuk di si qfar te bej me shum Por buken e kallamqit nuk mund ta haj qfar do qe tte ndodh..Ju lutem ma jep nje recet tjeter..
kumanovaRE: si te trashem per nje koh te shkurter05.10.2012 21:20me falni deshta me ba ni pytje kom deshir te kem pak kg ma shum jam 1.75 cm i gjat dhe peshen aktuale e kam 65 kg para shum pak kohes i kom pas 81 kg si mund te kthej ato ???
LindaRE: si te trashem per nje koh te shkurter21.10.2012 13:57 Un jam 16 vjeqare dhe peshoj 39 kg ,ndėrsa gjatsia ime ėshtė 1.52 cm .Un dua tė trashem por nuk di se si ,ju lutem tregomni se si t\'ja bej qe te trashem .
BesianXhemajliRE: si te trashem per nje koh te shkurter05.11.2012 12:49Me duhet Ndihma juaj, ju lutem me tregoni se si mund te trashem, ngase jam shum i dobet per moshen qe kam, dua te jem si gjithe moshataret e mi, te jem tamam, nje 16 vjecar.Nese me tregoni dicka, ajo pergjigje qe do jepni, do me hynte ne pune shume, Ju faleminderit shum. D
SaraRE: si te trashem per nje koh te shkurter30.11.2012 22:29pershendjetje une jom saran jam 17 vjeqare dhe peshoj 47 kg. dhe gjatesia ime trupore osht 1.61 juu lutwem me ndihmoni qe te shtoj pesh per nje koh shumm te shkurter ju lutem shumm .........
vjollcaRE: si te trashem per nje koh te shkurter07.12.2012 14:08si te trashem jam tu perdor puervit sen smarr veq veq dy her ha buk por ha shum nuk edi ku asht problemi flm me tregoni ju lutem
fasfRE: si te trashem per nje koh te shkurter14.12.2012 23:16SMundetrni t etrasheni se skini pare per mu trash duhesh nja 3 muaj mos me punu hiq edhe me honger si evropian edhe bohesh llull.athere si mos trashehs proteina
ErionaRE: si te trashem per nje koh te shkurter25.01.2013 15:00Pershendetje un jam nga prishtina i kam 16 vjeq tani edhe 1 muaj i mbush 17 jam e gjat 1.57 dhe jam shume e holl dua qe te trashem e veqanarisht kembet e mija qfar me preferoni te ha ju lutem disa emra te ushqimeve tregomni qart e jo per moshen e sene vene.. qka po flitet ktu.
RE: si te trashem per nje koh te shkurter30.01.2013 16:47une jam 14 vjeq jam 1 meter e 63 cm jam 39 kilogram te lutem me ndihmo te trashem ....a te perdori vitamina apo cfar te beje
vjosaRE: si te trashem per nje koh te shkurter25.02.2013 00:20jam vjosa jam 26 vjeqare dhe desha te pyes se si te shtoj pesh jam 50 kg dhe si te mundem me shtu pesh ju lutemi me jepni nje kshill
si te trashemRE: si te trashem per nje koh te shkurter11.03.2013 23:32pershendetje jam tina jam 15 vjeqare kap pesh vetem 41 kg une ha aq sa organizmi ma kerkon por nu i ha te gjitha vetem makarona sallam virshle dhe diqka tjeter te ngjashme me duhet te trashem patjeter me perqeshin te gjithe ne shkoll sepse jam teper e ligesht urrej veten kur shikoj ne pasqyr me ndihmoni ju lutem kam blere edhe vitamina shum sepse kam menduar qe me ndihmojn po nuk me ndihmuan fare vetem nje keshille ma dhuro me trego nese egzitston diqka qe mund te trashem ndonje surup ose disa ushqime ose rregulla te lutem tung
RE: si te trashem per nje koh te shkurter15.03.2013 15:00jam 13 vjeqare kam vetem 33 kg dhe gjatesi 1.56 me trego se si te mar peshe
hanaRE: si te trashem per nje koh te shkurter23.03.2013 00:01mirmbrama jam hana kam 18vjet dhe pesha 43kg dhe gjatesia 1.60 si mund te mare pesh per nje kohe te shkurt .
uleqaRE: si te trashem per nje koh te shkurter25.03.2013 18:12mirmrama jam uleqa jam 19 vjeqare kam vetem 48 kg kam deshir ti shtoi pesh per nje koh te shkurter te lutem doktor me tregoni disi ha dy her buk po pesha nuk me shtohet fare ju lutem shuum
franceskaRE: si te trashem per nje koh te shkurter31.03.2013 21:36pershendetje jam 15 vjece dhe jam 55kg te lutem me ndihmoni me nd1 recet si te shtoj n pesh per nje koh te shkurter...
PRishtinaRE: si te trashem per nje koh te shkurter04.04.2013 18:05jam 15 vjeqare jam me gjatsi 1.65 dhe jam 48kg si tja bej te trashemm
lina RE: si te trashem per nje koh te shkurter29.04.2013 21:55jam lina kam 35 vjet po nga pesha jam shum e dobet 47 kila ha ushqim po sikur me rrjedh dika nuk shtoj pesh hiq qka te boj ju lutem me tregoni
DinaRE: si te trashem per nje koh te shkurter30.04.2013 15:32pershendetje jam 13 vjeqare dhe jam pak e dobet ne trup ama jo shum kam oreks shum te mir ha ushqim 5 4 her ne dit por nuk po ndikon asgje nuk pi pije te gazirume dhe kisha pas deshir mem tregu perafersisht qka me ba ?
si te trashem?RE: si te trashem per nje koh te shkurter07.05.2013 15:05un jam 13 dhe kam 34kg dhe jam e gjat 1m e42.si te trashem nuk di kam oreks ama nuk um boon hajr?
RE: si te trashem per nje koh te shkurter14.05.2013 19:17Si te trashem , jam e merzitur nga vetja :(
loraaRE: si te trashem per nje koh te shkurter05.06.2013 01:48jam 21 vjet, i kam 45 kg. gjatsia 1:63, nuk kam fare oreks me ndihmoni si te trashem

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.