kiikanervoza08.08.2011 11:32am shum nervoz ju lutem me ndihmoni se fort bana nervo sidomos me dy femit e mi nuk po muj mu perbajt as ni tro kur bana nervoz sa pe rrehi edhe fmit sdi qa te bajdu mu tranu sshum jam nervoz ju lutem naj keshill ma jepni ju lutem
Florim Gallopeni - Ekspert i nukjevet RE: nervoza15.08.2011 16:04Pėrshendetje KikaNervoza vie si pasojė e ndonjė brenge dhe mosmundėsisė sė pėrballimit tė sfidafe tė jetės sė pėrditshme, duke lexuar me kujdesė pytjen tuaj ju keni treguar vetėm pėr pasojat qė ju shkaktonė nervoza por jo edhe pėr arsyet se pse mendoni qė ju ndiheni nė mėnyrė tė tillė. Dhe pėr tė marrė njė pėrgjigje mė specifike do ishte mirė tė na jepni informata mė tė shumta dhe mė tė detajuara pėr shkaqet tė cilat ju bėjnė nervozė. Por nervozėn qė ju keni, duket se po ndikon negativishtė nė qasjen tuaj ndaj fėmijėve, ata janė fėmijė dhe kanė nevojė pėr afėrsi dhe dashuri pėr tu rritur shėndoshė nė aspektin psikologjik, dhe nėse ėshtė mundėsia e vetme fėmijėt ku ju mundė tė shprazeni nga nervoza juaj atėherė mendojė qė ėshtė vendi jo i duhur dhe ndoshta jo i pėrshtatshėm pėr ta bėrė kėtė. Ju presim qė tė na shkruani pėr arsyet tė cilat ju bėjnė tė ndiheni nervoze dhe pastaj tė keni njė pėrgjigjje duke intervenuar nė shkaqet qė sjellin nervozėn. Vlerëso
KiikaRE: nervoza23.12.2011 12:55une kam tregu qe kam problem ne familje ku jjam martu kam nji kunat asht shum i besdishumm pej qe jam martu aj me fyen me shan po ashtu edhe me ka ra dyher  ne prani te femive te mi nuk e duroj hiq nuk di qka te baj po bana nervoz sa her qe  shoh aj vazhdimisht mi shtyn fmin mi rreh me  me burr jam shum mir po me ta nuk po muj em paa hiq
po bahna nervoz sa her qe shoh te lutem em trego se qka te baj
Florim Gallopeni - Ekspert i nukjevet RE: nervoza23.12.2011 13:41 Pėrshendetje Kiika  Duket se tashmė  kemi tė kjartė arsyet e nervozės suaj qė keni cekur nė pytjen paraprake, dhe arsyet e sakta se pse po vie deri tek nervoza juaj dhe refliktimi tek fėmijet tu si dhe pasojat qė kan bartė dhe vazhdojnė tė bartin ata. Por tashmė ju shpjegoni se tashmė ata janė tė ngacmuar nga kunati juaj dhe jo mė nga ju.  Gjendja juaj emocionale, nervoza juaj  nuk duhet tek ju tė ngjallė ndjenja tė tilla qė pasojat tė drejtohen  kah fėmijėt. Kjo ėshtė gjėja mė e rėndėsishme qė fėmijėt sa ma pak tė ekspozohen ndaj reagimeve tė tilla tė kunatit tuaj, nė mėnyrė qė ata tė kenė njė gjendje tė mirė psikologjike e emocionale.  Ndėr tė tjera sa I pėrket marrdhanjeve tuaja nė familje, nuk ka dyshim se qasja e kunatit tuaj ndaj jush dhe fėmijėve ėshtė  joracionale, por fakti kryesorė ėshtė se ju keni marrdhėnje tė mira me burrin, dhe kjo ėshtė me rėndėsi dhe me shumė forcė mbaje kėtė lidhje dhe mos lejo qė tė tjerėt dhe raste tė tilla tė ndikojnė dhe tė dobėsojnė lidhjen tuaj me burrin dhe me fėmijėt. Provo qė vėmendjen ta kesh tek burri dhe fėmijėt, dhe pėrkushtohu ndaj tyre, mundohu qė sjelljeve tė kunatit tė mos ju jepė vėmendje, tė mos reagosh ngase reagimet tuaja ndaj tij dhe ndaj sjelljeve tė tija mundė tė jenė nxitės e motivues pėr tė vazhduar ai me sjellje dhe fyerje tė tilla qfare ju keni cekur nė pytjen tuaj. Ne presim tė ėmsojmė pėr gjendjen tuaj nė vazhdim por do ishte mirė qė tė filloni tė merreni sa mė shumė mė veten dhe anėtaret e ngushtė dhe tė mos ju jepni vėmendje gjėrave qė janė tė papranueshme pėr ju dhe tė padobishme pėr ju. Me shpresė qė ato sjellje tė tyre tė ndalen dhe jut ė ndiheni mė qetė me fėmijtė tuaj dhe mė qetė pėr veten tuaj.     Vlerëso
donaRE: nervoza02.03.2013 17:22niuk po di qka me ba te lutna kthema pergjigjen e pres ngfa ti
RE: nervoza29.10.2013 00:14Mvjen keq qe i lexova kto fjal e nderuar,kam qen ne rastin e ngjashem sikur ti por ne problem me shoqin para 5 viteve...
Do doja vetem te them kujto qe ato jan nje krijese e pafaj dhe ti merr kurajo per tvazhdu heten perpara kur ti shohesh ato fmij mos u merzit per kunat as mos e lodh kryet per fjalt e fyerjet e tija,aj tregon veq karakterin e vet mos u beh e dobet per askend
RE: nervoza27.06.2014 09:23JAM NJE NENE 42 VJECE KAM NJE FEMI QE ESHTE 2 VJEC E GJYS ESHTE SHUME I DOBET LEVIZ SHUME ESHTE NERVOZ QAN PER GJENE ME TE VOGEL UNE E MARR ME TE MIRA PO NGANJEHERE EDHE I BERTAS SE DI JAM E SHQETESUAR PSE ESHTE NERVOZ EDHE NUK I THOT TE GJITHA FJALET VETEM NJA 5 DERI NE 6 FJALE JU LUTEM ME KTHENI PERGJIGJE .FALEMINDERIT

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.