?frika ne shtepi11.07.2011 11:05jam nje vajze .ne shtepine time kam shume frike me thone shko merr dicka por une nuk shkoje se kam shume frike ,si mund tja bej ta heq friken?faleminderit per mirekuptimin.
Florim Gallopeni - Ekspert i nukjevet RE: frika ne shtepi13.07.2011 16:21Pėrshendetje Ju shpjegoni se si ju nuk mundė tė ndiheni e lirė nė shtėpinė tuaj, frikėsoheni, mirpo nė tė njėjtėn kohė nuk keni dhėnė shpjegime se nga qka frikėsoheni, qka ju bėnė qė jut ė ndiheni nė atė mėnyrė, kjo mė tepėr quhet fobi ngase nuk ėshtė diqka real qė ju bėnė jut ė ndiheni e frikėsuar, dhe kur mungon arsyeja reale atėherė ėshtė fobi e cila tejkalohet sikur jut ė angazhoheni pėr ta tejkaluar atė duke kėrkuar ndihmė nga profesionistėt e shėndetit mendorė, nė mėnyrė direkte. Poashtu do ishte me vlerė sikur tė na jepnit detajisht informata pėr atė se nė cilėn pjesė tė shtėpisė ju ndodh, a ju ndodh kur jeni vetėm, qka e nxitė atė ndjenjė tė frikės etj? Sa ma shumė informata qė tė ketė njė pergjigje mė specifike. Por njė gjė ėshtė e qartė, nxitėsit e kėasj ndjenje janė joreal dhe duhet kuptuar tė tillė, nė momentin kur kėta kuptohen drejtė dije se keni arritur hapin e parė pėr tė tejkaluar, beso dhe mendo qė nuk ka arsye pėr frikė duke analizuar rrethanat ku jeni. Ju presim qėė tė na shkruani pėr hapat e marra pėr tejkalim dhe informatat tjera shtesė nė mėnyrė qė tė ketė efekt mė tė madh ndihma e ofruar.Vlerëso

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.