e brengosuravirgjiniteti dhe masturbimi09.06.2011 10:04jam ne nje lidhje me nje djal, mirepo asnjehere nuk kemi provuar qe te hyjme ne punet intime,arsyeja pse skam hyre ne punet intime ka qene se kam frike se ndoshta nuk jam virgjine, nuk kam pasur asnjehere kontakt me asnje mashkull, por frika me eshte shtuar pasi qe para disa muajve me eshte shfaqur forma e masturbimit apo ndonje forme tjeter se nuk po kam shprehje se si ta pershkruaj kete gjendje. Nga ju i nderuar kerkoj qe te me tregoni se a mundet me ndodh qe mos te jem virgjine pasi qe me eshte shfaqur ndjenja e masturbimit, masturbimi me ndodh ne momentet kur e paramendoj te dashurin tim.apo si perfundim po ju pyes se a mundet me e perjetu nje femer virgjine ndjenjen e masturbimit...
Ma. Sc. Fortesa Kadriu - Ekspert i nukjevet RE: virgjiniteti dhe masturbimi11.06.2011 11:57 Pėrshėndetje, Mė vjen mirė qė vendosėt tė kontaktoni me ne. E kuptoj qėėshtė e vėshtirė tė flisni si dhe tė pėrshkruani atė qė ju ndjeni ne aspektin seksual.Shpesh herė kur nuk e kemi tė qartė se ēfarė po ndodh me neve, posaēėrishtndryshime fiziologjike siē e pėrshkruani ju, kjo gjė mund tė na frikėsoj dhekemi nevojė tė kuptojmė atė. Ky kuriozitet ėshtė i shėndetshėm dhe i pritshėm,pasi me informim tė saktė ju mund tė merrni mė lehte vendime nė kėtė aspekt. Po filloj duke ju treguar qė nevojat seksuale janė motivebiologjike, pra njė nevojė e lindur e njeriut, qė shpesh shfaqen mė fuqishėm nėadoleshencė. Ajo qė ju e shpjegoni si ndjenjė masturbimi, mė duket qė e kenifjalėn pėr epshin qė ju ndjeni, pra nevojėn pėr tė u pėrshirė nė aktivitetseksual. Pėr kėtė arsyeje disa persona vendosin tė vetė-stimulojnė organet etyre gjenitale apo pjesė tjera tė trupit pėr tė arritur kėnaqėsi. A mund tė jupyes nėse e keni provuar kėtė? Tė masturbosh apo te ndjesh nevojėn pėr kėtė ėshtė shumėnormale pėr moshėn e juaj, si dhe kjo nevojė mund tė shfaqet tek tė gjithė pavarėsishtnėse janė virgjin apo jo. Ju po ashtu cekėt qė frikėsoheni qė nuk jeni virgjinepasi keni pasur ndjenjėn e masturbimit. Virgjiniteti humbet vetėm nėse kenipasur penetrim (me anė tė organit gjenital mashkullor, ndonjė objekti, apo lėndim)nė vrimėn vaginal. Masturbimi te femrat jo domosdo kėrkon penetrim, prandaj nėsejeni ju virgjine varet nga forma e masturbimit qė ju keni pėrdorur. Shpresoj qė kjo tė ju ketė pėrgjigjur pyetjes suaj. Tėlutem na kontaktoni sėrish nėse diēka ishte e paqartė apo keni njė pyetje tjetėr. Vlerëso
e brengosuraRE: virgjiniteti dhe masturbimi14.06.2011 11:37Pershendetje e nderuara eksperte, faleminderit shume per pergjigjen.Sa i perket pyetjes suaj se a kam provuar ndonjehere te vet-stimuloje organet gjenitale, po te pergjigjem me po, sepse pasi qe i kam vetstimuluar organet jam ndjeere me e lire nga organizmi, edhepse e ndi nevojen shume qe te penetroj me ndonje objekt apo organ mashkullor mirpo e frenoj veten sepse nuk kam pasur asnjehere marredhenie seksuale dhe dua ta ruaj virgjinitetin deri ne momentin kur do t\'ma humb i dashuri im...
linkaaRE: virgjiniteti dhe masturbimi26.04.2012 21:04pytja ime eshte se a mund te humbet virgjiniteti pasi kam kryer 3 here mardhenie seksuale por asnjeher nuk kam pasur gjakderdhje fare??? pra a d.m.th qe virgjiniteti eshte prishur edhe pa gjakderdhje?
ebregosurRE: virgjiniteti dhe masturbimi28.04.2012 11:56amunt te me ndimoni un masturboj shum shpesh amo nuk fus asgje ne epshin tim vetem e perkellel permi dhe kenaqem duke perkellelur deri sa te me del lengu amund te jep te humb virgjinitet keshtu ju lutem me ndimoni
RE: virgjiniteti dhe masturbimi29.05.2012 10:55jam 20 vjec nuk kam pasur mardhenie por jam e shqetesuar se kam kryer masturbim kur kam qene ne banjo me ane te ujit a kam humbur virgjerin ju lutem me tregoni se jam shume e shqetesuar.fakeminderit
tringaRE: virgjiniteti dhe masturbimi18.06.2012 00:47pershendetje.
jam ne lidhje me nje djal dhe asnjeher nuk kemi pasur mardheeniee seksuale dhe kem vendos me bo por nuk e kam bo,pergjigjejen qe kisha dashur ta kem eshte se a mundem te mbes shtatezen edhe pse un jom e virgjer dhe nese nuk ka depertuar organi gjenital i mashkullit tek un dmth a mundet te kaloj sperma e tij tek un edhe pse jom e virgjer
ResaRE: virgjiniteti dhe masturbimi27.06.2012 11:23jam nje femer 31 vjeqare edhe kam filluar te mastruboj qe dy vite po tash qe nje vit jam ne lidhje em nje djal akoma skemi pas mardhenije po jam ende e virgjer edhe pse kam mastrubuar nuk kam futur asgje ne vagin se kam pas frig se po e humbi virgjerin po problemi asht se me eshte rritur klitori edhe edhe vulvat labia minore edhe jam shum e brengosur per ket gje a mund te ket ndonje pasoje ju lutemi me jepni nje pergjigje sa ma te shpejt ju pershendes...
EbrengosurRE: virgjiniteti dhe masturbimi10.07.2012 22:07Pershendejte jam 17 vjeq deshiroj tju bej nje pytje nuk e kam humbur vigjinitetit ende dhe jam shum e brengosue pse masturbohem kaq shum vetem kur e shoh tek te brendshmet me thoni qfar eshte qfar problemi ka.
alaskaRE: virgjiniteti dhe masturbimi27.07.2012 15:20e kam nje breng desha qe tme tregoni gjat masturbimit kur me del sperma po del vetem pak dhe pa presion si me heret a mund ta di qka mka ndodh a osht rrezik
EhabituraRE: virgjiniteti dhe masturbimi21.09.2012 16:431.Kam qen ne mardhenie me partnerin tim para 3 muajve mirpo se qfar ndodhi nuk e di!Ai u largua nga un disi i tronditur!Nuk e di se si mirpo pas ca kohesh u tregua real dhe i sinqert dhe mi tregoi te gjitha se ku qendronte problemi i ndarjes se tij nga un!Me tha se nuk do arrinte kurr te me eksitonte dhe te me ofroj kenaqesin e duhur gjat mardhenieve seksualeintime.E pyeta se cila ishte arsyeja? Dhe pa hezituar mu pergjigj\'\'Se nuk e kam madhesin e duhur te penisit,kshtu qe do ishte e pamundur tkalojm bukur se bashku ne fazen e mardhenieve seksuale!Dhe zgjidhja e vetme do ishte te ndaheshim!Kam qen e tmerruar pas atyre fjaleve qe mi tha partneri dhe meniher e kuptova se kishte fituar nje ndrydhje psikologjike apo diqka te till!Megjithate kurr morra informacione nga shoqeria se ai po kalonte neper nje faz te tmershme dhe po e arrinte nje qrregullim psiqik filloi ket gje ta publikonte para te gjithve duke e treguar edhe madhesin e penisit te tij 12cm!Me perjashtim te shum gjerave qe ndodhen un ju drejtova familjes se tij per kontrollim te urologu dhe me pas te psikiatri!Nuk e di se qfar ndodhi me von,mirpo edhe pse i perkas gjinis femerore dua te di pse nje madhesi si kjo e ishpartnerit tim 12cm ishte e pamjaftueshme per te? A dot arrinte ti krynte mardheniet seksuale ne menyre normale apo dot tkishte gjithmon probleme?Mu kjo gje me duket e quditshme!Kisha kerkuar nje pergjigje eventuale,sepse sa i perket mendimit tim kjo ngjan si nje difekt imagjinar asgje me shum!.
donaRE: virgjiniteti dhe masturbimi07.10.2012 23:26Pershendetje e nderuar desha tju pyes diqka ne lidhje me virgjerin ..Jam e fejuar dhe kam kryer aktin seksual me te fejuarin tim mirpo nuk kam qit asnje pik gjak vetem se kam pasur dhimbje barku dridhje trupore por me brengos pse skom qit asnje pik gjak ..nuk kam pasur shum dhimbje gjat aktit seksual mirpo jam shum e brengosur te di se cfare ndodhi me mua ..ju jam shume mirenjohse nese me ktheni pergjigjen tuaj sa me shpejt ,,,
MashkukkRE: virgjiniteti dhe masturbimi07.10.2012 23:45Te nderuar a mund te tregoni se a mund te ndodh qe kur te besh aktivitet seksual me te dashuren per her te pare me ka ndodh e kemi bere por e verteta ka qen shum e vshtir nga te dy e sidomos nga e dashura mirpo gjakderdhje nuk ka pas, ka pasur vetem disa pika nuk di sakt por dy apo tri vetem penisi ka qen paksa i gjakosur dhe disa pika te dalura nga vagina . A eshte humbur virgjiniteti apo ka qen i humbur dhe eshte i qepur apo ka edhe ksi forme si tregova une qe mund te ndodh te mos ket gjakderdhje edhe ma teper se cna ka ndodhur me te dashuren time ? Ju faleminderit shum...
EinteresuaraRE: virgjiniteti dhe masturbimi08.11.2012 02:20Pershendetje.
doja te dja nese virgjeria humbet duke perdorur ndonje objekt te vogel gjate masturbitmit kete pyetje e kam degjuar shume shpesh dhe do te doja te kisha nje pergjigje nga nje eksperte si ju.
EstresuaraRE: virgjiniteti dhe masturbimi12.11.2012 18:19A esht e mundur qe te prishet virgjiniteti nese ne moshen 5 eventualisht 7 vjecare me pretendimin e njerit nga antaret e familjes se gjer te kryej aktin seksual qe gje edhe esht realuzuar ?
hmejmRE: virgjiniteti dhe masturbimi17.11.2012 01:33MIrdita a ka mundesi me dit see a ka vajz qe nuk mundet bashkshorti i saj te ja mer menjeher vergjenitetin do me than mee mundim te fort apo ka vajz qe nuk ka ber seks e nuk mundesh te ja maresh vergjenitetin a esht e vertet ?
kristiana RE: virgjiniteti dhe masturbimi04.12.2012 15:35pershendetje ! jam nga shkodra dhe un skam kryer asnjehere maredheni .nuke kam te dashur .por kam masturbuar dduke fusur dicka ne organin tim pa vetdije dhe kam pat vmt 1 pik te vogel gjak . . a jam un akoma e virgjen .por kam degjuar shoqet e mia pasi kan kruer der ne heren e 3 maredhenie i ka dal perseri gjak dhe skuptohet ju lutem me ktheni pergjigje
butrintiRE: virgjiniteti dhe masturbimi06.12.2012 14:51pershndetje? jam nje djal nga prishtina. pyetja ime eshte. Gjat mardhenies sime te par me te dashuren, e dashura nuk pat fare gjakderdhje, gjat kontrollit mjeksor menjher pas mardhenies, gjinekologja tha qe eshte e virgjer dhe i dha ca antibiotik, pasi kishte disa kepurdha apo infeksion ne vagin. a eshte e mundur kjo dhe per qfar behet fjal. sepse un nuk kam pas asnje infeksion kurse ajo e virgjer qe ishte te marr infeksion ne mardhenien e par?
flm per mirkuptim
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: virgjiniteti dhe masturbimi12.12.2012 17:12I nderua,

infekcioni nuk ka lidhje me mardhenit e para ose virgjerine, ato jane infekcione te vagines qe mund te paraqiten kurdo gjate jetes, bile disa femra jane me te ndjeshme dhe kane me shpesh kesi infekcionesh kurse disa me rralle ose hic.

 Kurse gjakderdhja e pare, ndonjehere sic ju ka thene edhe mjekja nuk eshte per here shenje e vigjerise, pasi ndonjehere nuk lendohet himeni por vjen vetem te zgjerimi I tij pa shenja gjaku.

 Dr. Hatija
Vlerëso
tunaRE: virgjiniteti dhe masturbimi17.12.2012 00:46a eshte patjeter qe kur humbet virgjiniteti te ket gjakderdhjepasi mua sm ndoshi po kisha dhimbje te madhe po pas asaj dite afer 10 dit rjesht kam patur gjakderdhje si mund tma spjegoni kt me respekt tuna
kumriaRE: virgjiniteti dhe masturbimi20.12.2012 23:47mirmbrema doktorresh
deshta t pys un kam ber maredhenie seksuale shum aq shum saqe smundem ti numroj saqe nganjeher dhe harroj kush ka qen i fundi
deshta te pyes vagina me esht hapur mjaft shum dhe si pasoj e ksaj spo ka shum interesim nga klientet e mia desha te di si mundem t pakten ta ngushtoj sado pak qe t rritet interesimi ?Ju falenderoj pres pergjigjje nga ju
suelaRE: virgjiniteti dhe masturbimi05.01.2013 22:47ju lutem tma ktheni pergjigjejen.e kur um ka prishen i fejumi jem niher kom pas dhimte edhe tu hi ma fell jo edhe um ka dal pak gjak ama jo ii kuq si nkaft ka dalen do pika edhe ma von kur kom shku nbanjo um ka dalen si nkaft. qka eshte puna ktu ju lutem tma ktheni pergjigjejen
alita RE: virgjiniteti dhe masturbimi10.01.2013 23:30sa mun tejet fellsija e vergjinitetit
Dr. Hatije Ismaili - Ekspert i nukjevet RE: virgjiniteti dhe masturbimi22.01.2013 15:08E nderuar Suela,

 sa e kuptova pyetjen tuaj, ju me te fejuarin tuaj keni pasur mardhenie seksuale dhe pastaj keni hetuar pak gjak por me shume me ngjyre te kafte. Kjo mund te jete nga gjkderdhjae lendimit dhe prishjes se himenit, qe nese ka pak gjkderdhje ajo verehet si  me ngjyre te kafte. Asgje brengosese nuk shoh ne situaten tuaj.

 Dr. Hatija
Vlerëso
sekkiRE: virgjiniteti dhe masturbimi25.01.2013 15:00Pershendejte jam 15 vjeq deshiroj tju bej nje pytje nuk e di a e kam humbur vigjinitetitin dhe jam shum e brengosue pse masturbohem kaq shum vetem kur e shoh tek te brendshmet me thoni qfar eshte qfar problemi ka.?????
suelaRE: virgjiniteti dhe masturbimi31.01.2013 18:48ajo ka qen hera e par qe e kemi bere me te fejuarin. pytja ime eshte se pse ka dal gjak si nkaft e jo i kuq per qfar arsye. qysh kom ndegju kur te prishesh del gjak i kuq. apo ndoshta eshte perzi edhe me sperm. a mundet me pas naj problem
agroni55RE: virgjiniteti dhe masturbimi03.02.2013 00:50pershendetje dashta me tregu se kam pas nje mardhenije me te dashuren time dhe ka pasur shum gjakderdhje jo vetem 2-3pika po shum a oshte ky gjak i virgjinalitetit apo ndonje mashtrim gjat periudhes sa kam qen ne wc ju lutem te me tregoni
eniiiRE: virgjiniteti dhe masturbimi04.02.2013 00:08Pershendetje. Un doja te dija se a ndodh qe mos te ket gjakderdhje gjat marrdhenies edhe pse e virgjer??.
RE: virgjiniteti dhe masturbimi06.02.2013 14:10pershendetje une kam pas lidhje me nje djal mir po aj maka shti u mka dak gjak edhe jam shku te mjeku maka ba ekeprish
Dr. Premtim Gojani - Ekspert i nukjevet RE: virgjiniteti dhe masturbimi08.02.2013 16:07Pershendetje agroni55,

Une mendoj se gjakederdhja nuk mund te jete mashtrim, por eshte gje qe verifikohet tek expertet.

Dr Premtimi
Vlerëso
RE: virgjiniteti dhe masturbimi17.02.2013 22:04Kam nji problem.te madhe sepse kur bera seks nuk me doli gjak po nuk kam bere sex asnjeree dhe dua ta di pse te mos del gjak

Të nderuar përdorues të ueb faqes nukjevet.net, e kemi kënaqesinë të ju informojmë se do të ofrojmë edhe mundësinë e komenteve shtesë të cilat mund ti dergoni, por në raste të perdorimit të gjuhës fyese apo fjalëve banale, komenti juaj do të fshihet menjëherë.

*Komentet në fjalë paraqesin mendimet dhe qëndimet e personave përkatës e asesi të ueb faqes.

Kujdes! Këtu mundeni vetëm të komentoni mbi pyetjen e parë të parashtruar. Për pyetjen tuaj, ju lutemi drejtohuni te "Pyetje e re"

Ky forum moderohet nga administratori. Komenti juaj do të ruhet deri sa të miratohet dhe të publikohet nga administratori.